Datum objave: 23. Siječanj 2011

Nogomet: Poraz, remi i napokon pobjeda

Tek u trećem pokušaju nogometaši Šibenika došli su do prve ovogodišnje pobjede. Poslije poraza od drugoligaša Solina i remija s također drugoligašem Dugopoljem, Šibenčani su protiv trećeligaša Jadrana iz Kaštel Sućurca slavili s 3:1, piše ugledni sportski portal Sportnet. U strijelce se još jednom upisao Stipe Bačelić-Grgić, a prve pogotke na ovozimskim pripremama postigli su i Daniel Georgievski i Antonio Jakoliš.Nakon što su odgodili odlazak na sedmodnevne pripreme u Medulin nogometaši Šibenika s pripremama za proljetni dio sezone nastavili su na domaćem terenu. Osim na svom Šubićevcu, koriste se Šibenčani i umjetnim terenom sportskog centra Račice u Vodicama gdje su ove subote odigrali i treći pripremni susret ove godine.Umjesto planiranih i ranije dogovorenih susreta s Cibalijom i Željezničarom u Medulinu, zbog neodlaska u Istru Šibenčani su bili prisiljeni protivnike tražiti u svojoj okolici. I uspjeli su dogovoriti susret s osmoplasiranom momčadi 3. HNL, Jadranom iz Kaštel Sućurca. Ali nije se igralo na Šubićevcu, već u Vodicama, na terenu s umjetnom travom.Olujna bura tijekom čitavih 90 minuta bila je veliki problem za obje momčadi. Dok su u prvom poluvremenu igrali niz vjetar domaći su nogometaši uspjeli postići tek jedan pogodak. I to u 14. minuti iz prvog opasnijeg napada: lopta je od Božića stigla do Georgievskog koji pogađa suprotan kut gostujuće momčadi. Četiri minute kasnije još jedna dobra akcija: Božić je na centru petom uposlio Alispahića, on je na lijevu stranu dodao Jordanu koji ubacuje u sredinu, ali lopta je stigla malo iza leđa Božića koji je ne uspijeva proslijediti u mrežu.Do kraja poluvremena još su dva puta ozbiljnije zaprijetili Modri, dok na suprotnoj strani nismo zabilježili opasnosti ispred Blaževića. U 25. minuti udarac je iskušao Alispahić, golman Jadrana uz male je poteškoće udarac ipak uspio ukrotiti. Tri minute kasnije vrlo dobro pucao je i Elez, nakon što je prošao nekoliko gostujućih igrača, ali lopta je za malo promašila okvir gola.U nastavak je Vjekoslav Lokica na teren poslao kompletno novu momčad koja je, unatoč činjenici da je igrala uz vjetar, postigla dva pogotka. Odmah na početku drugog dijela iz slobodnog udarca pokušao je Jurčević, ali živi zid zaustavio je njegov udarac. Dvije minute kasnije Fuštar je sa svoje polovice uposlio Jakoliša koji poslije prodora daje nisku loptu za Bačelića-Grgića, koji ne uspijeva zahvatiti loptu kako želi, pa udarac odlazi pored gola. U 60. minuti ubacio je Jurčević, ali Tokić glavom nije uspio loptu poslati u mrežu.63. minuta donijela je i priliku za Malčića: Bačelić-Grgić ubacio je s desne strane, a Malčić je na suprotnoj stativi gađao bliži kut, no nije bio precizan. Sedam minuta kasnije ipak se zatresla mreža gostiju: Krišto se na centru othrvao prekršaju, u stopostotnu priliku, jedan na jedan s vratarem, gurnuo je Bačelića-Grgića koji se i u trećem pripremnom susretu upisuje u strijelce. Samo pet minuta poslije vodstva od dva pogotka razlike zatresla se i mreža Šibenika: Pjero Andrijašević izveo je slobodan udarac, lopta je, čini se, dirala nekoga u živom zidu, te potpomognuta vjetrom završila u mreži.I u ovoj utakmici Šibenčani su uspjeli zatresti okvir gola: ovog puta sreće nije imao Jakoliš u 76. minuti. Ipak, mladi domaći napadač samo nekoliko trenutaka kasnije upisao se u strijelce: Malčić je dodao na lijevu stranu za Bačelića-Grgića, on centrira na drugu stativu za Jakoliša koji nema problema u slanju te lopte u mrežu. Do kraja utakmice još jedna prilika za Modre: Krišto se izborio za loptu, dodao Bačeliću-Grgiću koji pronalazi Tokića, ali u stopostotnoj prilici Šibenikov napadač pucao je ravno u gostujućeg vratara. (Hrsport.net)