Datum objave: 28. Listopad 2010

Lanjski finalist Šibenik oprostio se s kupom

Diana Ferić
Diana Ferić
Oko tisuću gledatelja na prohladnom Gradskom vrtu uživalo je u vrlo dobrom susretu između Osijeka i Šibenika. Osječani su slavili rezultatom 2:1 i tako izborili iduću rundu Kupa, piše portal Sportnet.Nakon početnog odmjeravanja snaga, Osječani su preuzeli terensku inicijativu, a prvu veliku šansu režirao je Kvržić koji je izvrsno uposlio Nikšića, no ovaj je slabo reagirao. Osječani su ubacili u još jednu brzinu više, a to im se isplatilo svega nekoliko minuta kasnije.U 23. minuti Miličević je ubacio u šesnaesterac, a Kvržić glavom pospremio loptu u gol za vodstvo Osijeka. Vratar gostiju Blažević bio je u potpunosti nemoćan. Zasluženo vodstvo domaće momčadi.Novu veliku prigodu Osječani su propustili u 30. minuti. Nakon ubačaja Miličevića iz kornera i slabe intervencije Blaževića nastala je gužva na pet metara, no nitko od bijelo-plavih nije uspio ugurati loptu u nebranjena vrata. Samo minutu kasnije Kvržić se našao oči u oči s Blaževićem, prevario ga, ali je bio neprecizan.Osječani su i dalje prijetili, a nova opasnost zbila se u 44. minuti iz prekida nakon prekršaja na Lukačeviću. Prekid je izveo Ibriks koji je ubacio na peterac, ali gosti su očistili ispred vrata. Bila je to ujedno i posljednja prigoda prvog poluvremena u kojem su gosti bili potpuno bezopasni.Prva prigoda za goste dogodila se u 52. minuti kada su brzom kontrom izigrali obranu Osječana, s crte je očistio razigrani Kvržić, no da je i pao pogodak, bio bi poništen zbog podignute zastavice zbog zaleđa. Gosti su se u nastavku osokolili i sve češće bili pred vratarom Kardumom.Osječani su se ponovno nametnuli od 60. minute, a u dvije velike prigode našao se Miličević, no oba puta pogodio je pravo vratara Blaževića. U 65. minuti umjesto Malčića na teren je izašao Korejac Hyung Sang Lee uz velike ovacije Gradskog vrta.Igrala se 70. minuta kada je Miličević ponovno dobro centrirao, a Nikšić pogodio gredu. Odmah nakon toga, Miličević je ciljao suprotne rašlje, ali lopta otišla nekoliko centimetara iznad grede. Dvije minute kasnije, Jugović se našao sam ispred Blaževića, no i on je bio neprecizan.U 75. minuti Šorša se našao u sendviču između dvojice Šibenčana i pao, ali sudac Križanac nije ni trepnuo. Potpuna dominacija domaćina okrunjena je u 77. minuti drugim pogotkom - Ibriks je precizno ubacio u šesnaesterac gdje se najbolje snašao kapetan Osijeka Ivo Smoje koji postiže pogodak za 2:0.U 80. minuti izašao je Nikšić, a svoj debi upisao je mladi Dino Špehar koji je pozdravljen velikim aplauzom domaće publike. Kada se činilo da će Osječani mirno privesti susret kraju, dogodila se nespretna reakcija obrane bijelo-plavih koju je iskoristio Niko Tokić i vratio utakmicu u neizvjesnost.Šibenčani su imali izglednu prigodu u 89. minuti nakon udarca iz kuta, tukao je Božić no ravno u Karduma. Uvukla se panika u redove bijelo-plavih, a to su osjetili gosti koji su u posljednjim trenucima susreta imali veliku prigodu za izjednačenje - pucao je Tokić, no lopta je otišla uz desnu vratnicu. Bila je to posljednja prigoda na utakmici i slavlje Osječana moglo je započeti. (Sportnet)[caption id="attachment_1850" align="aligncenter" width="450" caption="Potopljena šibenska ekipa"][/caption]