Datum objave: 21. Listopad 2010

Hajduk izgubio, Dinamo i Brugge bez golova

Hajduk je u Sankt Peterburgu izgubio od Zenita rezultatom 2:0, dok je Dinamo na Maksmiru odigrao neriješeno s klubom Brugge, nakon što su Zagrepčani propustili niz prilika, a Sammir nije uspio s bijele točke zabiti gol. Hajdukova utamica je, kako je za HTV rekao neposredno nakon odigrane 90. minute trener "bilih" Stanko Poklepović, bila dobra ali nažalost rezultatski nimalo uspješna. Dinamo je dočekao belgijski klub Brugge na prepunom stadionu, bilo je nekoliko zanimljivih poteza na obje strane.  Prve reakcije nakon posljednje večerašnje utakmice hrvatskih klubova u Euro ligi prenosimo s najjačeg hrvatskog sportskog web portala Sportnet:Dinamo u trećem kolu Europske lige nije uspio svladati Club Brugge te će se Modri morati zadovoljiti bodom, iako su imali odlične prilike da osvoje i sva tri. To se prvenstveno odnosi na Sammira, koji večeras nije imao "svoj dan"...
Ivan Kelava: Vratar Dinama sjajno je na početku utakmice zaustavio dvije prilike gostiju. Imao malih problema s ispucavanjem lopti, ali sve je opasne udarce dobro zaustavio te je u nekoliko navrata spasio Dinamo. Pravovremen i siguran, sve u svemu, vrlo dobra utakmica KelaveŠime Vrsaljko: Pokušavao, trudio se i mučio, ali nije to bilo pravo izdanje mladog Vrsaljka. Naviknuli smo ga gledati u puno boljem izdanju, posebno se to odnosi na ofenzivni dio.Leandro Cufre: Iskusni Argentinac još je jednom odradio utakmicu bez pogreške te se pored njega gostujući igrači nisu previše naigrali. Pokušavao nešto napraviti i prema naprijed, a u 67. minuti je uputio dobar udarac. Cufre je jedan od rijetkih koji je večeras zadovoljio.Igor Bišćan: Dolaskom Tonela popravila se i forma Bišćana. Kapetan Dinama odigrao je odličnu utakmicu te je, uz Kelavu, bio najbolji igrač Modrih u prvih 45 minuta. U drugom poluvremenu je nastavio s dobrom igrom, siguran i pravovremen, kako u zraku tako i na zemlji.Tonel: Portugalac je već pokazao da će biti veliko pojačanje za Dinamo, a večeras je to još jednom dokazao. Vidi se da Tonel ima mnogo "velikih" utakmica u svojim nogama, a njegova mirnoća u obrani ulijeva sigurnost i njegovim suigračima.Pedro Morales (do 87. minute): Čileanac se diže u formi i to je dokazao i večeras. Morales je jedini od veznjaka bio raspoložen u prvom poluvremenu. Odlično je asistirao Sammiru na početku utakmice te je opasno tukao iz slobodnjaka pred kraj prvog poluvremena. U nastavku je fizički pao, a to je vidio i Vaha te ga je izvadio iz igre.Sammir: Imao je odličnu priliku na početku utakmice i zaista je nevjerojatno da je to ovogodišnji Sammir uspio promašiti. Brazilac je nakon toga postao nevidljiv te je izgubio nekoliko lopti iz kojih su gosti zaprijetili. U drugom dijelu izborio jedanaesterac i promašio ga. Sakupio je večeras dovoljno argumenata da ga se proglasi - tragičarom utakmice.Arijan Ademi (do 69. minute): Puno je Ademi trčao i trudio se u defenzivnom dijelu, dok je u ofenzivnom potpuno zakazao. Mladi veznjak nije skoro ništa odigrao prema naprijed. Utakmicu odradio solidno, ali može on i puno bolje.Mathias Chago: Indisponiran. Kamerunac je više lopti dodao protivnicima nego svojim suigračima. Ne može se reći da se nije trudio, ali je bio najlošiji igrač Dinama u prvom dijelu utakmice. U nastavku se malo trgnuo te je lijepo asistirao Cufreu za udarac u 67. minuti. Za HNL možda dovoljno, ali za Europsku ligu nikako.Milan Badelj: Stavio ga je Vaha na početku na desno krilo i to se nije baš dobro pokazalo. Nije se Badelj najbolje snašao na toj poziciji te je izostao onaj njegov pravi doprinos momčadi. Badelj može i mora puno bolje igrati ako želi ostati u prvoj momčadi.Ante Rukavina (do 79. minute): Rukavina večeras nije ništa pokazao. Bio je usamljen u napadu, a bez podrške Sammira nema ni pravog Rukavine. Gostujući stoperi lako su ga zaustavljali te im Rukavina nije zadavao puno problema. Imao je vrlo lijepu priliku u 63. minuti, ali nije uspio zabiti. Loša utakmica Ante Rukavine.Ivan Tomečak (od 69, minute): Unio malo živosti u igru, ali ništa konkretno. Imao solidnu priliku pred kraj utakmice, ali je loše pucao.Fatos Beqiraj (od 79. minute): Reprezentativac Crne Gore u igru je ušao umjesto Rukavine te je pred kraj susreta imao dobru priliku, ali je njegov udarac glavom zaustavio gostujući vratar. Uspio je zaraditi žuti karton do kraja susreta.Luis Ibanez (od 87. minute): Premalo za ocjenu.(Sportnet)