Datum objave: 15. Lipanj 2023

PLIVANJE / Toni Slavica na 200 mješovito s rezultatom 2:06,75 obranio titulu prvaka Hrvatske

Toni Slavica, plivač PK „Šibenik” na seniorskom Prvenstvu Hrvatske koje je održano u Zagrebu obranio je titulu prvaka države na 200 mješovito. Toni je postigao rezultat 2:06,75 te potvrdio odličnu formu pred Regionalno prvenstvo Hrvatske i međunarodni plivački miting u Turskoj.
Dok se Toni Slavica natjecao na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu, s Splitu je održana Otvorena ST liga za plivačice i plivače u kategorijama početnika i mlađih kadeta. Za plivački klub „Šibenik” nastupili su mlađi kadeti Vito Ljepava, Božo Dodig, Bepo Šišak i Ante Paladin u muškoj konkurenciji te Petra Pešić, Marta Landeka i Klara Pilipac u konkurenciji plivačica.
Najuspješniji kod plivača su bili Ante Paladin i Božo Dodig. Božo je osvojio srebrenu medalju u disciplini 100 leđno dok je Ante doplivao do bronce u disciplini 200 mješovito. Nakon dva 4. mjesta u prvom  kolu Vito Ljepava
bio je 4. mjesto, u disciplini 50 slobodno.