Datum objave: 22. Travanj 2018

Cedevita na Baldekinu slavila protiv Šibenika 75:54, pobjednik riješen u trećoj četvrtini

Cedevita je u 25. kolu HT Premijer lige slavila na gostovanju u Šibeniku gdje su domaćini parirali u prvih 20 minuta, a pitanje pobjednika je riješeno u trećoj četvrtini.
Šibenik-Cedevita 54:75 (13:16, 18:22, 6:23, 17:14)

Cedevita je u Šibeniku krenula na krilima Ivana Ramljaka koji utakmicu otvara tricom i dvicom za 0:5. Gosti iz Zagreba imali su najvišu prednost u prvom periodu u osmoj minuti utakmice kada je rezultat bio 5:12. Šibenik je u nastavku zaigrao bolje i prvu četvrtinu završio na minus tri, točnije 13:16 nakon što je tricu u samoj završnici zabio Luka Pandurić, piše portal Basketball.

Cedeviti je trebala minuta i 20-ak sekundi druge četvrtine da po prvi puta odu na dvoznamenkastu prednost 15:25, a do najviše prednosti u prvom poluvremenu dolaze u 18. minuti kada je poslije dvice Andrije Stipanovića bilo 24:38. Tu su gosti stali i dozvolili Šibeniku da prvo poluvrijeme zaključi serijom 7:0 koju pokreće Pandurić tricom, a dvicama ga slijede Ivan Mileković i Tomislav Gabrić za 31:38.

Krešimir Radovčić otvorio je drugo poluvrijeme dvicom za samo minus pet, ali tu odgovara Cedevita serijom 12:0 i bježi na 33:50. Domagoj Šarić prekida seriju polaganjem, ali samo na kratko jer "vitamini" rade novu seriju 11:0 za 35:61 što je bila najviša prednost na susretu. Gabrić je postigao posljednje poene treće četvrtine za 37:61. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u tom periodu, a u posljednjih deset minuta Šibenik je uspio doći na minus 16 na nešto više od minute do kraja, ali bliže nisu mogli jer Cedevita zaključuje utakmicu dvicom Stipanovića i tricom Ramljaka za konačnih 54:75.

Will Cherry bio je najbolji igrač utakmice s 18 poena, 4 skoka i 3 asistencije dok je Džanan Musa ubacio 13 poena. Kod Šibenika najbolji Gabrić s 14 poena i 4 skoka dok je Šarić ubacio 12 uz 5 asistencija.