Datum objave: 16. Kolovoz 2016

Ponos Hrvatske:Sandra Perković po treći put "zlatna" na Olimpijskim igrama

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković uspjela je obraniti naslov olimpijske pobjednice iz Londona 2012. godine. Sandra je u 16:20 po našem vremenu, u jakoj konkurenciji, uspjela baciti disk na 69.21 m što joj je osiguralo treću zlatnu medalju za Hrvatsku na ovim olimpijskim igrama. Podsjetimo, hrvatska atletičarka uspjela je izboriti finale olimpijskih igara noćas prebacivši olimpijsku normu. Finale nije dobro počelo za Sandru. Prva dva hica završila su u mreži, ali zahvaljujući Sandrinoj upornosti i kocentraciji treći hitac koji je preletio dalekih 69.21 metar osigurao je drugi krug finala u kojem je sudjelovalo osam najboljih bacačica diska. U drugom krugu finala, niti jedna atletičarka nije uspjela ozbiljnije ugroziti Sandrinu udaljenost iz prvog kruga. Brončanu medalju osvojila je predstavnica Kube Denia Caballero bacivši disk na 65.34 metra, a drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je francuska atletičarka Melina Robert-Michon koja je postavila i novi osobni rekord prebacivši udaljenost od 66 metra.
Spomenimo da je i hrvatska atletičarka Andrea Ivančević osigurala prolazak u polufinale zauzevši 4. mjesto u disciplini 100 m sa preponama.

Napisala: Iva Prpić

Fotografija: Croatian Athletic Federation (Hrvatski atletski savez)