Petak, 24 Studeni 2017 16:05

Šibenskom kazalištu samo jedna nominacija za ovogodišnje nagrade Hrvatskog glumišta

Napisala: 
Šibenskom kazalištu samo jedna nominacija za ovogodišnje nagrade Hrvatskog glumišta

Ovogodišnje nagrade hrvatskog glumišta bit će dodijeljene večeras na svečanosti u HNK u Zagrebu, a šibensko kazalište ima samo jednu nominaciju i to Bojan Brajčić za ulogu Raya u predstavi “Ljepotica iz Leenanea” Martina McDonagha u režiji Dražena Ferenčine i produkciji Hrvatskog narodnog kazališta u Šibeniku. Očekivalo se da će biti nominirana i Franka Klarić za istu predstavu, ali se to nije dogodilo.


POPIS NOMINIRANIH: Za najbolju predstavu u cjelini –

DRAMA Nominirane:
1. “Črna mati zemla” Kristijana Novaka / Tomislava Zajeca u režiji Dore Ruždjak Podolski i produkciji Zagrebačkog kazališta mladih;

2. “Marin Držić - Viktorija od neprijatelja” Hrvoja Ivankovića i Ivice Boban u režiji Ivice Boban i produkciji 68. Dubrovačkih ljetnih igara;

3. “Zbunjoza” Mariusa von Mayenburga u režiji Ivana Plazibata i koprodukciji Playdrame i Gradskog kazališta mladih Split.

Za najbolje redateljsko ostvarenje - DRAMA Nominirani:

1. Ivica Boban za režiju predstave “Marin Držić - Viktorija od neprijatelja” Hrvoja Ivankovića i Ivice Boban u produkciji 68. Dubrovačkih ljetnih igara;

2. Aida Bukvić za režiju predstave “Pluća” Duncana Macmillana u koprodukciji Teatra Exit iz Zagreba i Doma kulture “Kristalna kocka vedrine” Gradskog kazališta Sisak;

3. Dora Ruždjak Podolski za režiju predstave “Črna mati zemla” Kristijana Novaka / Tomislava Zajeca u produkciji Zagrebačkog kazališta mladih.

Za najbolja umjetnička ostvarenja - DRAMA Glavna ženska uloga Nominirane:

1. Jasna Ančić za ulogu Žene u predstavi “Ostavljam te” prema motivima Edwarda Albeeja “Marriage play” u režiji Matjaža Latina i produkciji Hrvatskog narodnog kazališta Zadar;

2. Jadranka Đokić za ulogu u predstavi “Pluća” Duncana Macmillana u režiji Aide Bukvić i koprodukciji Teatra Exit iz Zagreba i Doma kulture “Kristalna kocka vedrine” Gradskog kazališta Sisak;

3. Mirta Zečević za ulogu Josipe Jurić u predstavi “Kakva majka, takva kći” Frane Marije Vranković u režiji Jasmina Novljakovića i produkciji Kazališta Smješko iz Zagreba.

Glavna muška uloga Nominirani: 1. Borko Perić za ulogu Frane u predstavi “Jedan sluga, dva gospodara” Richarda Beana u režiji Vite Taufera i produkciji Satiričkog kazališta Kerempuh iz Zagreba;

2. Adrian Pezdirc za ulogu Matije u predstavi “Črna mati zemla” Kristijana Novaka / Tomislava Zajeca u režiji Dore Ruždjak Podolski i produkciji Zagrebačkog kazališta mladih;

3. Branimir Vidić za ulogu Skupa u predstavi “Skup” Marina Držića u režiji Ivice Kunčevića i produkciji Kazališta Marina Držića iz Dubrovnika.

Sporedna ženska uloga Nominirane:

1. Petra – Bernarda Blašković za ulogu Libere u predstavi “ Barufe” Carla Goldonija – Predraga Lucića u režiji Vite Taufera i koprodukciji Gledališča Koper, Slovenskog stalnog gledališča, Istarskog narodnog kazališta – Gradskog kazališta Pula i Slovenskog narodnog gledališča Nova Gorica;

2. Mia Krajcar za ulogu Ivane u predstavi “Tri treća tromjesečja” Nine Horvat u režiji Frane Marije Vranković i produkciji Gradskog kazališta “Joza Ivakić” Vinkovci i za ulogu Pepeljuge u predstavi “I živjele su sretno…?” Nine Horvat u režiji Frane Marije Vranković i produkciji Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, Gradskog kazališta - Scena “Gorica”;

3. Urša Raukar za ulogu Bake u predstavi “Črna mati zemla” Kristijana Novaka / Tomislava Zajeca u režiji Dore Ruždjak Podolski i produkciji Zagrebačkog kazališta mladih.

Sporedna muška uloga Nominirani:

1. Vinko Kraljević za ulogu u predstavi “Kako život” Nine Mitrović u režij Ivana Lea Leme i produkciji Kazališta Moruzgva iz Zagreba;

2. Damir Poljičak za ulogu Ante u predstavi “Jedan sluga, dva gospodara” Richarda Beana u režiji Vite Taufera i produkciji Satiričkog kazališta Kerempuh iz Zagreba;

3. Siniša Popović za ulogu Nikole u predstavi “Ljudi od voska” Mate Matišića u režiji Janusza Kice i produkciji Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu.

Za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 28 godina - DRAMA

Ženska uloga Nominirane:
.1.Nika Ivančić za ulogu Keke u predstavi “ Barufe” Carla Goldonija – Predraga Lucića u režiji Vite Taufera i koprodukciji Gledališča Koper, Slovenskog stalnog gledališča, Istarskog narodnog kazališta – Gradskog kazališta Pula i Slovenskog narodnog gledališča Nova Gorica;

2. Nataša Kopeč za ulogu u predstavi “Magic evening” Anice Tomić i Jelene Kovačić u režiji Anice Tomić i produkciji Studentskog centra – Kulture promjene – Teatra &TD iz Zagreba;

3. Ana Marija Veselčić za ulogu u predstavi “Zbunjoza” Mariusa von Mayenburga u režiji Ivana Plazibata i koprodukciji Playdrame i Gradskog kazališta mladih Split.

Muška uloga Nominirani:

1. Bojan Brajčić za ulogu Raya u predstavi “Ljepotica iz Leenanea” Martina McDonagha u režiji Dražena Ferenčine i produkciji Hrvatskog narodnog kazališta u Šibeniku;

2. Robert Budak za ulogu u predstavi “Taksimetar” Gorana Vojnovića u režiji Matka Raguža i produkciji Teatra Exit iz Zagreba;

3. Matija Šakoronja za ulogu Bernarda Batule u predstavi “Jedan sluga, dva gospodara” Richarda Beana u režiji Vite Taufera i produkciji Satiričkog kazališta Kerempuh iz Zagreba.

Za najbolju lutkarsku predstavu ili predstavu za djecu i mlade – DRAMA

Nominirane:

1. “Od atoma do stanice” Siniše Novkovića u režiji Siniše Novkovića i produkciji Gradskog kazališta mladih Split;

2. “Sherlock Holmes” Ane Tonković Dolenčić prema motivima i likovima pripovijetki i romana Arthura Conana Doylea u režiji Krešimira Dolenčića i produkciji Zagrebačkog kazališta mladih;

3. “Tko nema u vugla, googla” Petre Cicvarić u režiji Peđe Gvozdića i produkciji Doma kulture “Kristalna kocka vedrine” Gradskog kazališta Sisak.

Za najbolja glumačka ostvarenja u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mlade Ženska uloga Nominirane:

1. Anja Đurinović za ulogu u predstavi “Igra se nastavlja” Grigora Viteza u režiji Hrvoja Zalara i produkciji Kazališta Prijatelj iz Zagreba;

2. Karmen Sunčana Lovrić za ulogu u predstavi “Gospođica Neću” Sunčane Škrinjarić u režiji Lea Vukelića i produkciji Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, Gradskog kazališta – Scena “Gorica”;

3. Dora Polić Vitez za ulogu Gospođe Hudson u predstavi “Sherlock Holmes” Ane Tonković Dolenčić prema motivima i likovima pripovijetki i romana Arthura Conana Doylea u režiji Krešimira Dolenčića i produkciji Zagrebačkog kazališta mladih.

Muška uloga Nominirani:

1. Ugo Korani za ulogu Antuna u predstavi “Kako je tata osvojio mamu” Mire Gavrana u režiji Slađane Kilibarde i produkciji Gradskog kazališta Žar ptica iz Zagreba;

2. Filip Nola za ulogu Doktora Watsona u predstavi “Sherlock Holmes” Ane Tonković Dolenčić prema motivima i likovima pripovijetki i romana Arthura Conana Doylea u režiji Krešimira Dolenčića i produkciji Zagrebačkog kazališta mladih;

3. Siniša Novković za ulogu u predstavi “Od atoma do stanice” Siniše Novkovića u režiji Siniše Novkovića i produkciji Gradskog kazališta mladih Split.

Za najbolji praizvedeni suvremeni hrvatski dramski tekst ili najbolju dramatizaciju, adaptaciju, dramaturšku obradu teksta ili dramaturgiju predstave Nominirani:

1. Hrvoje Ivanković za dramaturški koncept i oblikovanje teksta te Ivica Boban za dramaturšku obradu teksta “Marin Držić - Viktorija od neprijatelja” premijerno izvedenog na 68. Dubrovačkim ljetnim igrama;

2. Ana Tonković Dolenčić za dramski tekst “Sherlock Holmes” prema motivima i likovima pripovijetki i romana Arthura Conana Doylea premijerno izveden u Zagrebačkom kazalištu mladih;

3. Tomislav Zajec za autora dramatizacije i dramaturga predstave “Črna mati zemla” Kristiana Novaka / Tomislava Zajeca praizvedene u Zagrebačkom kazalištu mladih.


 

Objavljeno u Kultura i zabava
Više u ovoj kategoriji:

ČASOPIS VOLIM ŠIBENIK

 

MOK.hr koristi kolačiće (eng. cookies) kako bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda mok.hr stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Slažem se!